Land
|
1964
|
1968
|
1972
|
1976
|
1980
|
1984
|
1988
|
1992
|
1994
|
1998
|
2002
|
2006
|
2010
|
2014
|
2018
|
2022
|
Land
|
Argentinien Argentinien
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelle Despain
|
|
|
Verónica María Ravenna
|
Verónica María Ravenna
|
Argentinien Argentinien
|
Matías Stinnes
|
|
|
|
|
|
Rubén Oscar González
|
Rubén Oscar González
|
|
|
Marcelo González Rubén Oscar González
|
|
Rubén Oscar González
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Australien Australien
|
|
|
|
|
|
|
|
Diane Ogle
|
|
|
|
Hannah Campbell-Pegg
|
Hannah Campbell-Pegg
|
|
|
|
Australien Australien
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roger White
|
|
|
|
|
Alexander Ferlazzo
|
Alexander Ferlazzo
|
Alexander Ferlazzo
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bermuda Bermuda
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bermuda Bermuda
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Payne
|
Simon Payne
|
Patrick Singleton
|
Patrick Singleton
|
|
|
|
|
|
Bosnien und Herzegowina Bosnien und Herzegowina
|
|
Verona Marjanović
|
|
|
|
|
|
|
|
Bosnien und Herzegowina Bosnien und Herzegowina
|
|
Nedžad Lomigora
|
Ismar Biogradlić
|
|
|
|
|
|
Mirza Nikolajev
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brasilien Brasilien
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brasilien Brasilien
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Renato Mizoguchi Ricardo Raschini
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bulgarien Bulgarien
|
|
|
|
|
|
|
Simoneta Racheva
|
Albena Zdravkova
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bulgarien Bulgarien
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petar Iliew
|
Petar Iliew Ivan Papukchiev
|
Stanislav Benyov
|
Pawel Angelow
|
Pawel Angelow
|
|
|
|
|
|
|
Krasimir Kamenov & Mitko Bachev
|
Ilko Karacholov & Ivan Karacholov
|
Ilko Karacholov & Ivan Karacholov
|
|
|
|
|
|
|
|
China Volksrepublik China
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wang Peixuan
|
China Volksrepublik China
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fan Duoyao
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Huang Yebo & Peng Junyue
|
Deutschland Deutschland
|
Minna Blüml Ilse Geisler Ortrun Enderlein
|
|
Susi Erdmann Gabriele Kohlisch Sylke Otto
|
Jana Bode Susi Erdmann Gabriele Kohlisch
|
Susi Erdmann Silke Kraushaar Barbara Niedernhuber
|
Silke Kraushaar Barbara Niedernhuber Sylke Otto
|
Tatjana Hüfner Silke Kraushaar Sylke Otto
|
Natalie Geisenberger Tatjana Hüfner Anke Wischnewski
|
Natalie Geisenberger Tatjana Hüfner Anke Wischnewski
|
Dajana Eitberger Natalie Geisenberger Tatjana Hüfner
|
Anna Berreiter Natalie Geisenberger Julia Taubitz
|
Deutschland Deutschland
|
Klaus-Michael Bonsack Thomas Köhler Fritz Nachmann Hans Plenk
|
|
René Friedl Georg Hackl Jens Müller
|
Alexander Bau Georg Hackl Jens Müller
|
Karsten Albert Georg Hackl Jens Müller
|
Karsten Albert Denis Geppert Georg Hackl
|
David Möller Jan Eichhorn Georg Hackl
|
Felix Loch David Möller Andi Langenhan
|
Felix Loch David Möller Andi Langenhan
|
Felix Loch Andi Langenhan Johannes Ludwig
|
Felix Loch Max Langenhan Johannes Ludwig
|
Walter Eggert & Helmut Vollprecht Thomas Köhler & Klaus-Michael Bonsack
|
|
Stefan Krauße & Jan Behrendt Yves Mankel & Thomas Rudolph
|
Stefan Krauße & Jan Behrendt Steffen Skel & Steffen Wöller
|
Stefan Krauße & Jan Behrendt Steffen Skel & Steffen Wöller
|
Patric Leitner & Alexander Resch Steffen Skel & Steffen Wöller
|
Patric Leitner & Alexander Resch André Florschütz & Torsten Wustlich
|
Patric Leitner & Alexander Resch André Florschütz & Torsten Wustlich
|
Tobias Wendl & Tobias Arlt Toni Eggert & Sascha Benecken
|
Tobias Wendl & Tobias Arlt Toni Eggert & Sascha Benecken
|
Tobias Wendl & Tobias Arlt Toni Eggert & Sascha Benecken
|
Deutschland BR BR Deutschland
|
|
Angelika Dünhaupt Ute Gähler Christa Schmuck
|
Elisabeth Demleitner Gisela Otto Christa Schmuck
|
Elisabeth Demleitner Monika Scheftschik
|
Elisabeth Demleitner Andrea Fendt
|
Andrea Hatle Constanze Zeitz
|
Veronika Bilgeri
|
|
Deutschland BR BR Deutschland
|
|
Fritz Nachmann Leonhard Nagenrauft Hans Plenk Wolfgang Winkler
|
Josef Fendt Leonhard Nagenrauft Hans Wimmer Wolfgang Winkler
|
Josef Fendt Stefan Hölzlwimmer Wolfgang Winkler
|
Gerhard Böhmer Anton Wembacher Anton Winkler
|
Thomas Rzeznizok Johannes Schettel
|
Max Burghartswieser Georg Hackl Johannes Schettel
|
|
|
Wolfgang Winkler & Fritz Nachmann Hans Plenk & Bernhard Aschauer
|
Hans Brandner & Balthasar Schwarm Stefan Hölzlwimmer & Hans Wimmer
|
Hans Brandner & Balthasar Schwarm Stefan Hölzlwimmer & Rudolf Größwang
|
Hans Brandner & Balthasar Schwarm Anton Winkler & Anton Wembacher
|
Hans Stanggassinger & Franz Wembacher Thomas Schwab & Wolfgang Staudinger
|
Stefan Ilsanker & Georg Hackl Thomas Schwab & Wolfgang Staudinger
|
|
Deutschland Demokratische Republik 1949 DDR
|
|
Ortrun Enderlein Angelika Knösel Anna-Maria Müller
|
Anna-Maria Müller Ute Rührold Margit Schumann
|
Ute Rührold Margit Schumann Eva-Maria Wernicke
|
Ilona Brand Margit Schumann Melitta Sollmann
|
Ute Oberhoffner Bettina Schmidt Steffi Walter
|
Ute Oberhoffner Cerstin Schmidt Steffi Walter
|
|
Deutschland Demokratische Republik 1949 DDR
|
|
Klaus-Michael Bonsack Horst Hörnlein Thomas Köhler Wolfgang Scheidel
|
Klaus-Michael Bonsack Harald Ehrig Wolfram Fiedler Wolfgang Scheidel
|
Dettlef Günther Hans Rinn Hans-Heinrich Winkler
|
Bernhard Glass Dettlef Günther Hans Rinn
|
Torsten Görlitzer Norbert Loch Michael Walter
|
Thomas Jacob Jens Müller Michael Walter
|
|
|
Horst Hörnlein & Reinhard Bredow Klaus-Michael Bonsack & Thomas Köhler
|
Horst Hörnlein & Reinhard Bredow Klaus-Michael Bonsack & Wolfram Fiedler
|
Hans Rinn & Norbert Hahn Bernd Hahn & Ulrich Hahn
|
Hans Rinn & Norbert Hahn Bernd Hahn & Ulrich Hahn
|
Jörg Hoffmann & Jochen Pietzsch Hans-Joachim Menge & Detlef Bertz
|
Jörg Hoffmann & Jochen Pietzsch Stefan Krauße & Jan Behrendt
|
|
Estland Estland
|
|
|
Helen Novikov
|
Helen Novikov
|
|
|
|
|
|
|
Estland Estland
|
|
|
|
Andrus Paul
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frankreich Frankreich
|
|
Jacqueline Barasinski Sylvette Grassi
|
|
Marie-Thérèse Bonnet
|
|
|
Laurence Bonici
|
|
|
|
Mélanie Ougier
|
|
|
Morgane Bonnefoy
|
|
|
Frankreich Frankreich
|
|
Ion Pervilhac Jean-Pierre De Petro Georges Tresallet
|
Pierre Larchier
|
|
|
|
|
Frédéric Bertrand Yves Boyer Olivier Fraise
|
|
|
Yann Fricheteau Johan Rousseau
|
|
Thomas Girod
|
|
|
|
|
Georges Tresallet & Ion Pervilhac
|
|
|
|
|
|
Yves Boyer & Frédéric Bertrand
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Georgien Georgien
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Georgien Georgien
|
|
|
|
|
|
Levan Gureshidze Nodar Kumaritaschwili
|
|
Giorgi Sogoiani
|
Saba Kumaritaschwili
|
|
Levan Tibilov & Kakha Vakhtangishvili
|
|
|
|
|
|
|
|
Griechenland Griechenland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Greta Sebald
|
|
|
|
|
|
|
|
Griechenland Griechenland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spyros Pinas
|
Spyros Pinas
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Italien Italien
|
Erika Außendorfer Erica Prugger
|
Erika Lechner Cristina Pabst Erica Prugger
|
Sarah Felder Erika Lechner
|
Sarah Felder Maria-Luise Rainer
|
Monika Auer Angelika Auckenthaler Maria-Luise Rainer
|
Monika Auer Veronika Oberhuber Maria-Luise Rainer
|
Veronika Oberhuber Maria-Luise Rainer Gerda Weißensteiner
|
Natalie Obkircher Gerda Weißensteiner
|
Natalie Obkircher Gerda Weißensteiner
|
Natalie Obkircher Doris Preindl Gerda Weißensteiner
|
Maria Feichter Natalie Obkircher Waltraud Schiefer
|
Anastasia Oberstolz-Antonova Sarah Podorieszach
|
Sandra Gasparini
|
Sandra Gasparini Sandra Robatscher Andrea Vötter
|
Sandra Robatscher Andrea Vötter
|
Verena Hofer Andrea Vötter Nina Zöggeler
|
Italien Italien
|
Gianpaolo Ambrosi Walter Außendorfer Giovanni Graber Carlo Prinoth
|
Giovanni Graber Emilio Lechner Siegfried Mair Carlo Prinoth
|
Leo Atzwanger Karl Brunner Paul Hildgartner Emilio Lechner
|
Karl Brunner Peter Gschnitzer Paul Hildgartner
|
Karl Brunner Ernst Haspinger Paul Hildgartner
|
Ernst Haspinger Paul Hildgartner Norbert Huber
|
Kurt Brugger Paul Hildgartner Hansjörg Raffl
|
Oswald Haselrieder Norbert Huber Gerhard Plankensteiner
|
Arnold Huber Norbert Huber Armin Zöggeler
|
Norbert Huber Reinhold Rainer Armin Zöggeler
|
Wilfried Huber Reinhold Rainer Armin Zöggeler
|
Wilfried Huber Reinhold Rainer Armin Zöggeler
|
David Mair Reinhold Rainer Armin Zöggeler
|
Dominik Fischnaller Emanuel Rieder Armin Zöggeler
|
Dominik Fischnaller Kevin Fischnaller Emanuel Rieder
|
Leon Felderer Dominik Fischnaller (Kevin Fischnaller)
|
Walter Außendorfer & Siegfried Mair Gianpaolo Ambrosi & Giovanni Graber
|
Ernesto Mair & Siegfried Mair Giovanni Graber & Enrico Graber
|
Ernesto Mair & Siegfried Mair Paul Hildgartner & Walter Plaikner
|
Karl Feichter & Ernst Haspinger Paul Hildgartner & Walter Plaikner
|
Peter Gschnitzer & Karl Brunner Hansjörg Raffl & Alfred Silginer
|
Helmuth Brunner & Walter Brunner Hansjörg Raffl & Norbert Huber
|
Kurt Brugger & Wilfried Huber Bernhard Kammerer & Walter Brunner
|
Kurt Brugger & Wilfried Huber Hansjörg Raffl & Norbert Huber
|
Kurt Brugger & Wilfried Huber Hansjörg Raffl & Norbert Huber
|
Kurt Brugger & Wilfried Huber Gerhard Plankensteiner & Oswald Haselrieder
|
Christian Oberstolz & Patrick Gruber Gerhard Plankensteiner & Oswald Haselrieder
|
Christian Oberstolz & Patrick Gruber Gerhard Plankensteiner & Oswald Haselrieder
|
Christian Oberstolz & Patrick Gruber Gerhard Plankensteiner & Oswald Haselrieder
|
Christian Oberstolz & Patrick Gruber Ludwig Rieder & Patrick Rastner
|
Ivan Nagler & Fabian Malleier Ludwig Rieder & Patrick Rastner
|
Emanuel Rieder & Simon Kainzwaldner
|
Indien Indien
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Indien Indien
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shiva Keshavan
|
Shiva Keshavan
|
Shiva Keshavan
|
Shiva Keshavan
|
(Shiva Keshavan)
|
Shiva Keshavan
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irland Irland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Desmond
|
Irland Irland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Japan Japan
|
|
|
Miyako Kawase Yuko Otaka Hiroko Shibuya
|
Mieko Ogawa Teruko Yamada
|
|
Yumiko Kato Hitomi Koshimizu
|
Hitomi Koshimizu Mina Tanaka
|
|
|
Yumie Kobayashi Eriko Yamada Shino Yanagisawa
|
Yumie Kobayashi
|
Madoka Harada
|
Madoka Harada Aya Yasuda
|
|
|
|
Japan Japan
|
|
|
Satoru Arai Masako Eguchi Kazuaki Ichikawa Masatoshi Kobayashi
|
Kazuaki Ichikawa Hidetoshi Sato
|
Koji Kuriyama Takashi Takagi
|
Tsukasa Hirakawa Takashi Takagi
|
Toru Ito Kazuhiko Takamatsu
|
Kazuhiko Takamatsu
|
Atsushi Sasaki Yuji Sasaki Kazuhiko Takamatsu
|
Shigeaki Ushijima
|
Shigeaki Ushijima
|
Takahisa Oguchi Shigeaki Ushijima
|
Takahisa Oguchi
|
Hidenari Kanayama
|
|
Seiya Kobayashi
|
|
|
Satoru Arai & Masatoshi Kobayashi Masako Eguchi & Kazuaki Ichikawa
|
Kazuaki Ichikawa & Masaaki Oyagi
|
Koji Kuriyama & Takashi Takagi
|
Takashi Takagi & Tsukasa Hirakawa
|
Kazuhiko Takamatsu & Tsukasa Hirakawa
|
Atsushi Sasaki & Yuji Sasaki
|
Atsushi Sasaki & Yuji Sasaki
|
Atsushi Sasaki & Kei Takahashi
|
Takahisa Oguchi & Kei Takahashi
|
Goro Hayashibe & Masaki Toshiro
|
|
|
|
|
Jugoslawien Sozialistische Föderative Republik Jugoslawien
|
|
|
|
|
|
Dajana Karajica
|
|
|
|
|
|
|
Jugoslawien Sozialistische Föderative Republik Jugoslawien
|
|
|
|
|
|
Dušan Dragojević Suad Karajica
|
|
Ismar Biogradlić Igor Špirić
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kanada Kanada
|
|
Linda Crutchfield-Bocock Martha Diplock Phyllis Walter
|
|
Mary Jane Bowie Julie Chase Carole Keyes
|
Carole Keyes Danielle Nadeau
|
Carole Keyes Susan Rossi
|
Marie-Claude Doyon Kathy Salmon
|
Kathy Salmon
|
|
|
Regan Lauscher
|
Alex Gough Regan Lauscher Meaghan Simister
|
Alex Gough Regan Lauscher Meaghan Simister
|
Alex Gough Arianne Jones Kimberley McRae
|
Brooke Apshkrum Alex Gough Kimberley McRae
|
Natalie Corless Trinity Ellis Makena Hodgson
|
Kanada Kanada
|
Doug Anakin
|
Larry Arbuthnot D’Arcy Coulson Roger Eddy Colin Nelson
|
Larry Arbuthnot Doug Hansen David McComb Paul Nielsen
|
Larry Arbuthnot Denis Michaud Michael Shragge
|
Mark Jensen Bruce Smith
|
|
Nil Labrecque Harington Telford Chris Wightman
|
Christi-Adrian Sudu Harington Telford
|
Clay Ives
|
Clay Ives Tyler Seitz
|
Kyle Connelly Chris Moffat Tyler Seitz
|
Jeff Christie Ian Cockerline Samuel Edney
|
Jeff Christie Ian Cockerline Samuel Edney
|
Samuel Edney John Fennell Mitchel Malyk
|
Samuel Edney Mitchel Malyk Reid Watts
|
Reid Watts
|
|
|
Larry Arbuthnot & Doug Hansen
|
Larry Arbuthnot & Doug Hansen David McComb & Michael Shragge
|
|
|
Bob Gasper & André Benoit Sam Salmon & Dan Doll
|
Bob Gasper & André Benoit Christi-Adrian Sudu & Dan Doll
|
Bob Gasper & Clay Ives
|
|
Chris Moffat & Eric Pothier Grant Albrecht & Mike Moffat
|
Chris Moffat & Mike Moffat Grant Albrecht & Eric Pothier
|
Chris Moffat & Mike Moffat Tristan Walker & Justin Snith
|
Tristan Walker & Justin Snith
|
Tristan Walker & Justin Snith
|
Tristan Walker & Justin Snith
|
Kasachstan Kasachstan
|
|
|
|
|
|
|
Yelizaveta Aksyonova
|
|
|
Kasachstan Kasachstan
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikita Kopyrenko
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kroatien Kroatien
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daria Obratov
|
|
Kroatien Kroatien
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lettland Lettland
|
|
Iluta Gaile Anna Orlova Evija Šulce
|
Iluta Gaile Anna Orlova Evija Šulce
|
Iluta Gaile Anna Orlova Jurita Šnitko
|
Iluta Gaile Anna Orlova Maija Tīruma
|
Aiva Aparjode Anna Orlova Maija Tīruma
|
Agnese Koklača Anna Orlova Maija Tīruma
|
Elīza Cauce-Tīruma Ulla Zirne
|
Kendija Aparjode Elīza Cauce-Tīruma Ulla Zirne
|
Kendija Aparjode Elīza Tīruma Elīna Ieva Vītola
|
Lettland Lettland
|
|
Agris Elerts
|
Agris Elerts Juris Vovčoks
|
Sandris Bērziņš Guntis Rēķis Mārtiņš Rubenis
|
Guntis Rēķis Mārtiņš Rubenis Nauris Skraustiņš
|
Kaspars Dumpis Guntis Rēķis Mārtiņš Rubenis
|
Inārs Kivlenieks Guntis Rēķis Mārtiņš Rubenis
|
Inārs Kivlenieks Kristaps Mauriņš Mārtiņš Rubenis
|
Kristers Aparjods Artūrs Dārznieks Inārs Kivlenieks
|
Kristers Aparjods Gints Bērziņš Artūrs Dārznieks
|
|
Aivars Polis & Roberts Suharevs
|
Aivis Švāns & Roberts Suharevs Juris Vovčoks & Dairis Leksis
|
Juris Vovčoks & Māris Lēģeris Roberts Suharevs & Dairis Leksis
|
Ivars Deinis & Sandris Bērziņš
|
Andris Šics & Juris Šics
|
Andris Šics & Juris Šics Oskars Gudramovičs & Pēteris Kalniņš
|
Andris Šics & Juris Šics Oskars Gudramovičs & Pēteris Kalniņš
|
Andris Šics & Juris Šics Oskars Gudramovičs & Pēteris Kalniņš
|
Andris Šics & Juris Šics Mārtiņš Bots & Roberts Plūme
|
Liechtenstein Liechtenstein
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liechtenstein Liechtenstein
|
Hans Nägele Johann Schädler Magnus Schädler
|
Simon Beck Magnus Schädler Werner Sele
|
Werner Sele
|
Simon Beck Rainer Gassner Wolfgang Schädler
|
Rainer Gassner Wolfgang Schädler
|
Wolfgang Schädler
|
Peter Beck
|
|
Marco Felder
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Beck & Wolfgang Schädler
|
Wolfgang Schädler & Rainer Gassner
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moldau Republik Moldawien
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Doina Descalui
|
Moldau Republik Moldawien
|
|
|
|
Liviu Cepoi
|
Bogdan Macovei
|
Bogdan Macovei
|
Bogdan Macovei
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neuseeland Neuseeland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angie Paul
|
Angie Paul
|
|
|
|
|
|
Neuseeland Neuseeland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niederlandische Antillen Niederländische Antillen
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niederlandische Antillen Niederländische Antillen
|
|
|
|
|
|
|
Bart Carpentier Alting
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norwegen Norwegen
|
|
|
|
|
|
Agnes Aanonsen
|
|
|
Pia Wedege
|
|
|
|
|
|
|
|
Norwegen Norwegen
|
Mogens Christensen Jan-Axel Strøm Rolf Greger Strøm
|
Jan-Axel Strøm Rolf Greger Strøm
|
Bjørn Dyrdahl Stephen Sinding Christian Strøm
|
Bjørn Dyrdahl Morten Nordeide Johansen Christian Strøm
|
|
Asle Strand
|
|
|
|
|
|
|
|
Jo Alexander Koppang Thor Haug Nørbech Tønnes Stang Rolfsen
|
|
|
Christian Hallén-Paulsen & Jan-Axel Strøm
|
|
Christian Strøm & Stephen Sinding
|
Asle Strand & Helge Svensen Martin Ore & Eilif Nedberg
|
|
|
|
Harald Rolfsen & Snorre Pedersen
|
Harald Rolfsen & Lars-Marius Waldal
|
|
|
|
|
|
|
|
Osterreich Österreich
|
Antonia Lanthaler Friederike Matejka Helene Thurner
|
Marlene Korthals Helene Thurner Elfriede Wäger
|
Margit Graf Antonia Mayr Angelika Schafferer
|
Margit Graf Antonia Mayr Angelika Schafferer
|
Christine Brunner Annefried Göllner Angelika Schafferer
|
Annefried Göllner
|
Andrea Tagwerker
|
Angelika Neuner Doris Neuner Andrea Tagwerker
|
Angelika Neuner Doris Neuner Andrea Tagwerker
|
Angelika Neuner Sonja Manzenreiter Andrea Tagwerker
|
Simone Eder Angelika Neuner Sonja Manzenreiter
|
Veronika Halder Sonja Manzenreiter Nina Reithmayer
|
Veronika Halder Nina Reithmayer
|
Miriam Kastlunger Birgit Platzer Nina Reithmayer
|
Madeleine Egle Birgit Platzer Hannah Prock
|
Madeleine Egle Hannah Prock Lisa Schulte
|
Osterreich Österreich
|
Josef Feistmantl Manfred Schmid Reinhold Senn Franz Tiefenbacher
|
Josef Feistmantl Peter Kretauer Manfred Schmid Helmut Thaler
|
Josef Feistmantl Franz Schachner Manfred Schmid Rudolf Schmid
|
Manfred Schmid Rudolf Schmid Reinhold Sulzbacher
|
Albert Graf Gerhard Sandbichler Franz Wilhelmer
|
Georg Fluckinger Markus Prock Gerhard Sandbichler
|
Otto Mayregger Markus Prock Gerhard Sandbichler
|
Robert Manzenreiter Markus Prock Markus Schmidt
|
Gerhard Gleirscher Markus Prock Markus Schmidt
|
Gerhard Gleirscher Markus Kleinheinz Markus Prock
|
Markus Kleinheinz Rainer Margreiter Markus Prock
|
Markus Kleinheinz Rainer Margreiter Daniel Pfister
|
Wolfgang Kindl Daniel Pfister Manuel Pfister
|
Reinhard Egger Wolfgang Kindl Daniel Pfister
|
Reinhard Egger David Gleirscher Wolfgang Kindl
|
David Gleirscher Nico Gleirscher Wolfgang Kindl
|
Josef Feistmantl & Manfred Stengl Reinhold Senn & Helmut Thaler
|
Josef Feistmantl & Wilhelm Biechl Manfred Schmid & Ewald Walch
|
Rudolf Schmid & Franz Schachner Manfred Schmid & Ewald Walch
|
Rudolf Schmid & Franz Schachner Manfred Schmid & Reinhold Sulzbacher
|
Georg Fluckinger & Karl Schrott Günther Lemmerer & Reinhold Sulzbacher
|
Georg Fluckinger & Franz Wilhelmer Günther Lemmerer & Franz Lechleitner
|
Georg Fluckinger & Robert Manzenreiter Gerhard Sandbichler & Franz Lechleitner
|
Gerhard Gleirscher & Markus Schmidt
|
Tobias Schiegl & Markus Schiegl
|
Tobias Schiegl & Markus Schiegl
|
Tobias Schiegl & Markus Schiegl Andreas Linger & Wolfgang Linger
|
Tobias Schiegl & Markus Schiegl Andreas Linger & Wolfgang Linger
|
Tobias Schiegl & Markus Schiegl Andreas Linger & Wolfgang Linger
|
Peter Penz & Georg Fischler Andreas Linger & Wolfgang Linger
|
Peter Penz & Georg Fischler Thomas Steu & Lorenz Koller
|
Thomas Steu & Lorenz Koller
|
Philippinen Philippinen
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Raymund Ocampo
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Polen Polen
|
Barbara Gorgoń-Flont Helena Macher Irena Pawełczyk
|
Jadwiga Damse Helena Macher Anna Máka
|
Halina Kanasz Wiesława Martyka Barbara Piecha
|
Teresa Bugajczyk Halina Kanasz Barbara Piecha
|
|
|
|
|
|
|
|
Ewelina Staszulonek
|
Ewelina Staszulonek
|
Ewa Kuls Natalia Wojtusciszyn
|
Ewa Kuls Natalia Wojtusciszyn
|
Klaudia Domaradzka
|
Polen Polen
|
Edward Fender Lucjan Kudzia Mieczysław Pawełkiewicz Jerzy Wojnar
|
Zbigniew Gawior Lucjan Kudzia Tadeusz Radwan Jerzy Wojnar
|
Ryszard Gawior Janusz Grzemowski Lucjan Kudzia Mirosław Więckowski
|
Jan Kasielski Andrzej Piekoszewski Mirosław Więckowski
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maciej Kurowski
|
Maciej Kurowski
|
Maciej Kurowski Mateusz Sochowicz
|
Mateusz Sochowicz
|
Lucjan Kudzia & Ryszard Pędrak Edward Fender & Mieczysław Pawełkiewicz
|
Lucjan Kudzia & Stanisław Paczka Zbigniew Gawior & Ryszard Gawior
|
Lucjan Kudzia & Ryszard Gawior Mirosław Więckowski & Wojciech Kubik
|
Andrzej Żyła & Jan Kasielski Mirosław Więckowski & Wojciech Kubik
|
|
|
|
Leszek Szarejko & Adrian Przechewka
|
Leszek Szarejko & Adrian Przechewka
|
Piotr Orslowski & Robert Mieszała
|
|
Marcin Piekarski & Krzysztof Lipiński
|
|
Patryk Poreba & Karol Mikrut
|
Wojciech Jerzy Chmielewski & Jakub Kowalewski
|
Wojciech Jerzy Chmielewski & Jakub Kowalewski
|
Puerto Rico Puerto Rico
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Puerto Rico Puerto Rico
|
|
|
|
|
|
George Tucker
|
Raúl Muñiz George Tucker
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rumänien Rumänien
|
|
|
|
|
Maria Maioru Elena Stan
|
Gabriela Haja
|
Livia Pelin
|
Corina Drăgan-Terecoasa
|
Sorina Grigore Adriana Turea
|
Corina Drăgan-Terecoasa
|
|
|
Mihaela Chiraș Raluca Strămăturaru
|
Raluca Strămăturaru
|
Raluca Strămăturaru
|
Raluca Strămăturaru
|
Rumänien Rumänien
|
|
|
|
|
|
Ioan Apostol
|
|
Ioan Apostol
|
|
Ion Cristian Stanciu
|
Eugen Radu Ion Cristian Stanciu Marian Tican
|
|
Valentin Crețu
|
Valentin Crețu
|
Valentin Crețu Theodor Andrei Aurelian Turea
|
Valentin Crețu
|
|
|
|
|
Ioan Apostol & Cristinel Piciorea
|
Ioan Apostol & Laurenţiu Bălănoiu
|
|
Ioan Apostol & Liviu Cepoi
|
Ioan Apostol & Liviu Cepoi
|
Ion Cristian Stanciu & Liviu Cepoi
|
Ion Cristian Stanciu & Robert Taleanu Eugen Radu & Marian Tican
|
Cosmin Chetroiu & Ionuț Țăran Eugen Radu & Marian Lăzărescu
|
Cosmin Chetroiu & Ionuț Țăran Andrei Anghel & Paul Ifrim
|
|
Vasile Marian Gîtlan & Flavius Ion Craciun
|
Vasile Marian Gîtlan & Darius Lucian Şerban
|
Russland Russland Olympia Olympische Athleten aus Russland Olympia ROC
|
|
Irina Gubkina Olga Novikova
|
Irina Gubkina Margarita Klimenko
|
Margarita Klimenko Anastasia Oberstolz-Antonova Anastasiya Skulkina
|
Yuliya Anashkina Alexandra Rodionowa Anastasiya Skulkina
|
Natalja Chorjowa Tatjana Iwanowa Alexandra Rodionowa
|
Jekaterina Baturina Natalja Chorjowa Tatjana Iwanowa
|
Jekaterina Baturina
|
Wiktorija Demtschenko Tatjana Iwanowa Jekaterina Katnikowa
|
Russland Russland Olympia Olympische Athleten aus Russland Olympia ROC
|
|
Eduard Burmistrov Sergei Danilin Albert Demtschenko
|
Albert Demtschenko Alexander Subkow
|
Albert Demtschenko Aleksey Gorlachov Wiktor Kneib
|
Albert Demtschenko Wiktor Kneib Kirill Serikov
|
Albert Demtschenko Stepan Fjodorow Wiktor Kneib
|
Albert Demtschenko Semjon Pawlitschenko Alexander Peretjagin
|
Stepan Fjodorow Semjon Pawlitschenko Roman Repilow
|
Alexander Gorbazewitsch Semjon Pawlitschenko Roman Repilow
|
|
Albert Demtschenko & Alexei Selenski Anatoly Bobkov & Gennady Belyakov
|
Albert Demtschenko & Semen Kolobajew Danil Chaban & Wiktor Kneib
|
Michail Kusmitsch & Juri Wesselow Danil Chaban & Yevgeny Zykov
|
Michail Kusmitsch & Juri Wesselow Dmitry Khamkin & Vladimir Boytsov
|
Michail Kusmitsch & Stanislaw Michejew Wladislaw Juschakow & Wladimir Machnutin
|
Alexander Denissjew & Wladislaw Antonow Wladislaw Juschakow & Wladimir Machnutin
|
Andrei Bogdanow & Andrei Medwedew Alexander Denissjew & Wladislaw Antonow
|
Andrei Bogdanow & Juri Prochorow Alexander Denissjew & Wladislaw Antonow
|
Schweden Schweden
|
|
Berit Salomonsson
|
|
Veronica Holmsten Agneta Lindskog
|
Agneta Lindskog Anneli Näsström
|
Lotta Dahlberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tove Kohala
|
Schweden Schweden
|
|
Ivar Bjare Per-Ulf Helander Jan Nilsson Hans Sahlin
|
|
Michael Gärdebäck Stefan Kjernholm Nils Vinberg
|
Stefan Kjernholm
|
Fredrik Wickman
|
Mikael Holm Anders Näsström
|
Mikael Holm
|
Mikael Holm Anders Söderberg Bengt Walden
|
Mikael Holm Anders Söderberg Bengt Walden
|
Anders Söderberg Bengt Walden
|
|
|
|
|
Svante Kohala
|
|
Ivar Bjare & Jan Nilsson
|
|
Michael Gärdebäck & Nils Vinberg
|
Stefan Kjernholm & Kenneth Holm
|
|
|
Hans Kohala & Carl-Johan Lindqvist
|
Hans Kohala & Carl-Johan Lindqvist
|
Anders Söderberg & Bengt Walden
|
Anders Söderberg & Bengt Walden
|
|
|
|
|
|
Schweiz Schweiz
|
Ursula Amstein Monika Lücker Elisabeth Nagele
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martina Kocher
|
Martina Kocher
|
Martina Kocher
|
Martina Kocher
|
Natalie Maag
|
Schweiz Schweiz
|
Emil Egli Arnold Gartmann Jean-Pierre Gottschall Ulrich Jucker
|
|
|
|
Markus Kägi Ueli Schenkel
|
|
|
|
Reto Gilly
|
Reto Gilly
|
Reto Gilly Stefan Höhener
|
Stefan Höhener
|
Stefan Höhener
|
Gregory Carigiet
|
|
|
Beat Häsler & Arnold Gartmann Emil Egli & Hansruedi Roth
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowenien Slowenien
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowenien Slowenien
|
|
|
|
|
|
Domen Pociecha
|
Domen Pociecha
|
|
Tilen Sirše
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Slowakei Slowakei
|
|
Mária Jasenčáková
|
Mária Jasenčáková
|
Veronika Sabolová
|
Veronika Sabolová Jana Šišajová
|
Veronika Sabolová Jana Šišajová
|
Viera Gbúrová
|
Katarína Šimoňáková
|
Katarína Šimoňáková
|
Slowakei Slowakei
|
|
Jozef Škvarek
|
|
Ľubomír Mick Jaroslav Slavík
|
Jozef Ninis Jaroslav Slavík
|
Jozef Ninis
|
Jozef Ninis
|
Jozef Ninis Jakub Šimoňák
|
Jozef Ninis Marián Skupek
|
|
|
|
Ľubomír Mick & Walter Marx
|
Ľubomír Mick & Walter Marx
|
Ján Harniš & Branislav Regec
|
Marek Solčanský & Karol Stuchlák Marián Zemaník & Jozef Petrulák
|
Marek Solčanský & Karol Stuchlák
|
Tomáš Vaverčák & Matej Zmij
|
Sowjetunion Sowjetunion Vereintes Team Vereintes Team
|
|
|
Nina Ignatyeva Nataliya Omsheva Nina Shashkova
|
Vera Zozuļa
|
Ingrīda Amantova Astra Rībena Vera Zozuļa
|
Ingrīda Amantova Nataliya Lisitsa Vera Zozuļa
|
Julija Antipowa Nadeschda Danilina Irina Kussakina
|
Nadeschda Danilina Irina Gubkina Natalja Jakuschenko
|
|
Sowjetunion Sowjetunion Vereintes Team Vereintes Team
|
|
|
Viktor Ilyin Sergey Osipov Yury Svetikov Yury Yegorov
|
Dainis Bremze Aigars Krikis Wladimir Schitow
|
Dainis Bremze
|
Juri Chartschenko Sergei Danilin Waleri Dudin
|
Juri Chartschenko Sergei Danilin Waleri Dudin
|
Eduard Burmistrov Sergei Danilin Oleg Yermolin
|
|
|
|
Yury Svetikov & Sergey Osipov Yury Yegorov & Viktor Ilyin
|
Dainis Bremze & Aigars Krikis Rolands Upatnieks & Valdis Ķuzis
|
Dainis Bremze & Aigars Krikis Valery Yakushin & Sergei Danilin
|
Jewgeni Beloussow & Alexander Beljakow Juris Eisaks & Einārs Veikša
|
Jewgeni Beloussow & Alexander Beljakow Vitaly Melnik & Dmitry Alekseyev
|
Albert Demtschenko & Alexei Selenski Igor Lobanov & Gennady Belyakov
|
|
Spanien Spanien
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spanien Spanien
|
|
Jesús Gatell Jorge Monjo Luis Omedes Calonja Jorge Roura
|
|
|
|
|
Pablo García
|
Pablo García
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Korea Sud Südkorea
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seong Eun-ryeong
|
Aileen Frisch Sung Eun-ryung
|
Aileen Frisch
|
Korea Sud Südkorea
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lee Gi-ro Gang Gwang-bae Lee Yong
|
Lee Chang-yong Lee Hak-jin Kim Min-gyu
|
Kim Min-gyu
|
Lee Yong
|
Kim Dong-hyeon
|
Lim Nam-kyu
|
Lim Nam-kyu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Park Jin-yong & Cho Jung-myung
|
Park Jin-yong & Cho Jung-myung
|
Park Jin-yong & Cho Jung-myung
|
Chinesisch Taipeh Taiwan
|
|
|
|
|
|
Chuang Lai-chun Teng Pi-hui
|
Teng Pi-hui
|
|
|
Lee Yi-fang
|
|
|
|
|
|
Lin Sin-rong
|
Chinesisch Taipeh Taiwan
|
|
|
|
Huang Liu-chong Shieh Wei-cheng
|
|
Sun Kuang-ming
|
Sun Kuang-ming
|
|
|
Hsieh Hsiang-chun
|
Li Chia-hsun Lin Chui-bin
|
Ma Chih-hung
|
Ma Chih-hung
|
Lien Te-an
|
Lien Te-an
|
|
|
|
|
Shieh Wei-cheng & Huang Liu-chong
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tonga Tonga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tonga Tonga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bruno Banani
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tschechien Tschechien
|
|
|
|
Markéta Jeriová
|
Markéta Jeriová
|
|
Vendula Kotenová
|
Tereza Nosková
|
Anna Čežíková
|
Tschechien Tschechien
|
|
|
|
Michal Kvíčala
|
Jakub Hyman
|
Jakub Hyman Ondřej Hyman
|
Ondřej Hyman
|
Ondřej Hyman
|
Michael Lejsek
|
|
|
|
|
Antonín Brož & Lukáš Brož
|
Luboš Jíra & Matěj Kvíčala
|
Antonín Brož & Lukáš Brož
|
Antonín Brož & Lukáš Brož Matěj Kvíčala & Jaromír Kudera
|
Filip Vejdělek & Zdeněk Pěkný
|
Tschechoslowakei Tschechoslowakei
|
Hana Nesvadbová Oldřiška Tylová
|
Dana Beldová Oldřiška Tylová
|
|
Dana Beldová
|
Mária Jasenčáková
|
Mária Jasenčáková
|
|
Mária Jasenčáková Petra Matechová
|
|
Tschechoslowakei Tschechoslowakei
|
Jan Hamřík Jiří Hujer Horst Urban Roland Urban
|
František Halíř Jan Hamřík Horst Urban Roland Urban
|
|
Stanislav Ptáčník Vladimír Resl Jindřich Zeman
|
Vladimír Resl Jindřich Zeman
|
Martin Förster Stanislav Ptáčník
|
Luboš Jíra Petr Urban
|
Jan Kohoutek Petr Urban
|
|
Jan Hamřík & Jiří Hujer Horst Urban & Roland Urban
|
Jan Hamřík & František Halíř Horst Urban & Roland Urban
|
|
Jindřich Zeman & Vladimír Resl
|
Jindřich Zeman & Vladimír Resl
|
Stanislav Ptáčník & Martin Förster
|
Petr Urban & Luboš Jíra
|
Petr Urban & Jan Kohoutek
|
|
Ukraine Ukraine
|
|
Natalja Jakuschenko
|
Natalja Jakuschenko Lilia Ludan
|
Oryslava Chukhlib Lilia Ludan
|
Natalja Jakuschenko Lilia Ludan
|
Natalja Jakuschenko Lilia Ludan
|
Olena Schchumowa Olena Stezkiw
|
Olena Schchumowa Olena Stezkiw
|
Olena Stezkiw Julianna Tunyzka
|
Ukraine Ukraine
|
|
|
|
|
|
|
Andrij Kis Andrij Mandsij
|
Anton Dukatsch Andrij Mandsij
|
Anton Dukatsch Andrij Mandsij
|
|
Ihor Urbanskiy & Andriy Mukhin
|
Ihor Urbanskiy & Andriy Mukhin Oleh Awdjejew & Danylo Panchenko
|
Oleh Awdjejew & Danylo Panchenko
|
Andrij Kis & Jurij Hajduk Oleh Zherebytskiy & Roman Yazvinskiy
|
Andrij Kis & Jurij Hajduk Roman Sacharkiw & Taras Senkiw
|
Oleksandr Obolontschyk & Roman Sacharkiw
|
Oleksandr Obolontschyk & Roman Sacharkiw
|
Ihor Stachiw & Andrij Lyssezkyj
|
Venezuela Venezuela
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iginia Boccalandro
|
Iginia Boccalandro
|
|
|
|
|
|
Venezuela Venezuela
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julio César Camacho Werner Hoeger
|
Chris Hoeger Werner Hoeger
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vereinigte Staaten Vereinigte Staaten
|
Dee Hirschland
|
Sheila Johansen Kathleen Ann Roberts-Homstad Ellen Williams
|
Peggy Frair Kathleen Ann Roberts-Homstad
|
Maura Haponski Karen Roberts Kathleen Ann Roberts-Homstad
|
Donna Burke Susan Charlesworth Debra Genovese
|
Toni Damigella Theresa Riedl Bonny Warner
|
Cammy Myler Erica Terwillegar Bonny Warner
|
Cammy Myler Erica Terwillegar Bonny Warner
|
Bethany Calcaterra-McMahon Cammy Myler Erin Warren
|
Bethany Calcaterra-McMahon Cammy Myler Erin Warren
|
Ashley Hayden Becky Wilczak Courtney Zablocki
|
Erin Hamlin Samantha Retrosi Courtney Zablocki
|
Julia Clukey Erin Hamlin Megan Sweeney
|
Summer Britcher Erin Hamlin Kate Hansen
|
Summer Britcher Erin Hamlin Emily Sweeney
|
Summer Britcher Ashley Farquharson Emily Sweeney
|
Vereinigte Staaten Vereinigte Staaten
|
George Farmer Francis Feltman Mike Hessel Tom Neely
|
Mike Hessel Kim Layton James Donald Murray Robin Partch
|
Ralph Havens James Donald Murray Terry O’Brien Bob Rock junior
|
Richard Cavanaugh James Donald Murray Terry O’Brien
|
John Fee Richard Stithem Jeff Tucker
|
Frank Masley David Gilman Timothy Nardiello
|
Duncan Kennedy Frank Masley Jon Owen
|
Duncan Kennedy Robert Pipkins Wendel Suckow
|
Duncan Kennedy Robert Pipkins Wendel Suckow
|
Larry Dolan Adam Heidt Wendel Suckow
|
Tony Benshoof Adam Heidt Nick Sullivan
|
Tony Benshoof Jonathan N. Myles Christian Niccum
|
Tony Benshoof Christopher Mazdzer Bengt Walden
|
Aidan Kelly Christopher Mazdzer Tucker West
|
Christopher Mazdzer Taylor Morris Tucker West
|
Jonathan Gustafson Christopher Mazdzer Tucker West
|
Ray Fales & Nick Mastromatteo Jim Higgins & Ron Walters
|
Mike Hessel & Jim Moriarty
|
Robert Berkley junior & Richard Cavanaugh Jack Elder & Frank Jones Jr.
|
Robert Berkley junior & Richard Cavanaugh Jim Moriarty & John Fee
|
Richard Healey & Ty Danco Frank Masley & [[Ray Bateman Jr.]]
|
Ronald Rossi & Doug Bateman Frank Masley & [[Ray Bateman Jr.]]
|
Miroslav Zajonc & Timothy Nardiello Joe Barile & Steven Maher
|
Chris Thorpe & Gordy Sheer Wendel Suckow & Bill Tavares
|
Chris Thorpe & Gordy Sheer Mark Grimmette & Jonathan Edwards
|
Chris Thorpe & Gordy Sheer Mark Grimmette & Brian Martin
|
Chris Thorpe & Clay Ives Mark Grimmette & Brian Martin
|
Preston Griffall & Dan Joye Mark Grimmette & Brian Martin
|
Christian Niccum & Dan Joye Mark Grimmette & Brian Martin
|
Christian Niccum & Jayson Terdiman Matt Mortensen & Preston Griffall
|
Matt Mortensen & Jayson Terdiman Justin Krewson & Andrew Sherk
|
Zachary Di Gregorio & Sean Hollander
|
Jungferninseln Amerikanische United States Virgin Islands
|
|
|
|
|
|
|
Anne Abernathy
|
Anne Abernathy
|
Anne Abernathy
|
Anne Abernathy
|
Anne Abernathy Dinah Browne
|
|
|
|
|
|
Jungferninseln Amerikanische United States Virgin Islands
|
|
|
|
|
|
|
|
Kyle Heikkila
|
Kyle Heikkila
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vereinigtes Konigreich Vereinigtes Königreich
|
|
|
|
|
Avril Walker Joanna Weaver
|
Claire Sherred
|
Alyson Wreford
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vereinigtes Konigreich Vereinigtes Königreich
|
Gordon Porteus Keith Schellenberg
|
Richard Liversedge James Manclark
|
Rupert Deen Richard Liversedge Jeremy Palmer-Tomkinson Jonnie Woodall
|
Michel de Carvalho Richard Liversedge Jeremy Palmer-Tomkinson
|
Jeremy Palmer-Tomkinson Derek Prentice Neil Townshend
|
Mike Howard Chris Prentice André Usborne
|
Stephen Brialey Macleod Nicol Nick Ovett
|
Nick Ovett Ian Whitehead
|
Paul Hix
|
|
Mark Hatton
|
Mark Hatton Adam Rosen
|
Adam Rosen
|
|
Adam Rosen Rupert Staudinger
|
Rupert Staudinger
|
|
|
Stephen Marsh & Jonnie Woodall Michel de Carvalho & Jeremy Palmer-Tomkinson
|
Richard Liversedge & Russell Tapp Michel de Carvalho & Jeremy Palmer-Tomkinson
|
Derek Prentice & Christopher Dyason John Denby & Jeremy Palmer-Tomkinson
|
|
Stephen Brialey & Nick Ovett
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Starter Fehlende/Insgesamt (Männer/Frauen)
|
45/68 (51+17)
|
?/85 (59+26)
|
?/83 (61+22)
|
?/94 (67+26)
|
?/80 (54+26)
|
?/81 (54+27)
|
?/90 (66+24)
|
?/89 (65+24)
|
54/92 (67+25)
|
46/93 (64+29)
|
53/110 (81+29)
|
27/108 (78+30)
|
23/107 (78+29)
|
36/108 (77+31)
|
38/90 (60+30)
|
43/104 (69+35)
|
Starter
|
Nationen
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nationen
|
Land
|
1964
|
1968
|
1972
|
1976
|
1980
|
1984
|
1988
|
1992
|
1994
|
1998
|
2002
|
2006
|
2010
|
2014
|
2018
|
2022
|
Land
|